Najpogosteje zastavljena vprašanja mojih klientov
Psihiatri so po osnovni izobrazbi doktorji medicine z opravljeno specializacijo iz psihiatrije. Najpogosteje so zaposleni v zdravstvenih ustanovah ali v zasebni praksi. Pri zdravljenju predpisujejo zdravila (npr. antidepresive, anksiolitike). Psihiatri pogosto posameznika napotijo tudi v psihoterapevtsko obravnavo, saj samo uživanje zdravil ne odpravi vzrokov težav z duševnim zdravjem, ampak le simptome. Psihiatrična in psihoterapevtska obravnava se lahko zelo uspešno dopolnjujeta.
Psihologi so zaključili študij psihologije in pridobili naziv univerzitetni diplomirani psiholog ali magister psihologije. Svoje delo opravljajo v različnih institucijah kot so šole, vrtci, socialni zavodi, svetovalne službe ipd. Psihologi pri reševanju duševnih težav opravljajo psihološko diagnostiko in tehnike psihološkega svetovanja. Če so opravili še specializacijo iz klinične psihologijo imajo naziv klinični psiholog. Zaposleni so v zdravstvenih zavodih ali v zasebni praksi, kjer opravljajo klinično psihološko diagnostiko in psihološko svetovanje.
Psihoterapevti so zaključili študij medicine, psihoterapije ali psihologije ipd. ter opravili še specialistični študij ali izpopolnjevanje ene od priznanih psihoterapevtskih smeri, s tem pa pridobili naziv psihoterapevt. Delujejo v raznih institucijah, zdravstvenih zavodih ali v zasebni praksi. Izvajajo individualne, partnerske, družinske in skupinske terapije z otroki, mladostniki in odraslimi. Z učinkovito metodo zdravljenja s pogovorom pomagajo ljudem pri širokem spektru težav z duševnim zdravjem in pri osebnostni rasti.
Psihoterapija preko spleta je po raziskavah (Wagner, Horn in Maercer, 2013; Andrews, Davies in Titov, 2011) enako učinkovita kot psihoterapija v živo, poleg tega pa ima številne prednosti.
Dobrodošla je za tiste, ki živijo ali delajo v tujini. Za zaposlene, ki so zaradi narave dela veliko na poti. Za tiste, ki so od želenega terapevta preveč oddaljeni. Za nosečnice in mlade mamice, ki jim je tak način dela v tem obdobju lažji. In za tiste, ki jim tak način komunikacije bolj ustreza.
Psihoterapevtska obravnava preko spleta poteka podobno kot obravnava v osebni psihoterapiji, le da se pri obravnavi s pomočjo aplikacije srečanje odvija v varnem spletnem prostoru video klica.
Po dogovoru o obravnavi preko spleta se bomo dogovorili preko katerega programskega orodja bomo komunicirali in se dogovorili o načinu prijave.
Spletne psihoterapevtske storitve nudim z uporabo programskih orodij Skype (več) in Zoom (več), ki sta splošno razširjeni orodji za spletne video klice.
Psihoterapija je namenjena vsem, ki si želijo ob strokovni psihoterapevtski pomoči najti izhod iz težav in stisk ali osebnostno rasti in zaživeti bolj kakovostno, polno in ustvarjalno življenje. O tem ali je psihoterapija primerna pot za vas se pogovorimo na prvem srečanju.
Za trajne spremembe je poleg klientove motiviranosti in želje po spremembi potreben čas, saj do sprememb ne more priti kar čez noč. Vsekakor je psihoterapija proces, ki lahko prinese v naše doživljanje in delovanje trajne spremembe. Trajanje obravnave je odvisno od več dejavnikov, kot so cilji terapije, vaši individualni motivi za terapijo, motiviranost, vztrajnost, sposobnost za vzpostavitev terapevtskega delovnega odnosa in drugih. O trajanju in zaključku terapije se pogovorimo na terapiji.
Cikel partnerske in družinske terapije traja 12 srečanj. Odvisno od okoliščin in potreb družine ali para se lahko število srečanj tudi spremeni.
Storitve plačate po izdanem računu z nakazilom na TRR.